Uued ajad, uued standardid paberipurustajatele ja andmekandjate hävitajatele!

Viimasel aastakümnel on andmekandjate kuju pöördumatult muutunud. Kui veel 10-12 aastat tagasi oli peamiseks infokandjaks A4 paber, siis momendil ebamõistlik kõike talletamist vajavat informatsiooni endale välja printida.

Tänu nendele protsessidele, on ka andmekandjate hävitamiseks seadmeid tootvad ettevõtted juba aastaid töötanud välja uut standardit, mille põhjal võrrelda hävitamisseadmete turvalisust. Siiani on kasutusel olnud turvaklassid paberile, vastavalt standardile DIN 32757. Kuna aga purustamist vajavad veel ka CD/DVD-d, mälupulgad, kõvakettad, filmilindid ja magneetilised andmekandjad (plastikkaardid, floppy kettad), muudeti võrreldavat standardit ning võeti kasutusele, üle Euroopa, DIN 66399.

Kui siiani oli turvaklasse paberil 6, siis nüüd on turvaklasse 7 ning need on mõeldud kõigile purustamist vajavatele andmekandjatele.

HF Turvatehnika partner HSM pakub tooteid kõigile purustamist vajavatele andmekandjatele, lihtsamatest paberipurustajatest kuni suurte kõvakettapurustajateni välja.

Ingliskeelne teavitusleht, näidetega laadi alla SIIT